Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

LIVE DISKUSIA: Slovenské predsedníctvo v Dunajskej stratégii

Diskusiu vysielame v stredu 1. decembra 2021 o 10. hodine

Milí diváci a fanúšikovia regionálnych novín MY!

Rieka Dunaj, ako aj dunajský región, predstavujú v rámci Európskej únie osobitný fenomén. Špecifickým rysom Dunajskej stratégie je, že zahŕňa členské štáty Európskej únie, ako aj krajiny, ktoré nie sú jej členmi. Táto skutočnosť poskytuje príležitosť posilniť procesy európskej integrácie, a tak zvýšiť celkovú stabilitu v Európe.

Slovensko má za sebou ročné predsedníctvo v Dunajskej stratégii. Aké boli ciele a priority nášho predsedníctva? Ako ho hodnotíme a aké sú najdôležitejšie výzvy, ktorým Dunajská stratégia v súčasnosti čelí?

Na tieto a ďalšie témy budeme hľadať odpovede v diskusii venovanej rieke Dunaj a rozvoju regiónov, ktoré na svojej ceste spája, pozvanie prijali hostia:

Michal Blaško – národný koordinátor Dunajskej stratégie, riaditeľ odboru programov nadnárodnej spolupráce, Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR,

Robert Lichtner – koordinátor Danube Strategy Point, sekretariát Dunajskej stratégie, Viedeň,

Alena Kurecová – Výskumný ústav vodného hospodárstva, Oddelenie programov a koncepcií, člen EUSDR PA 4 SK Teamu

Jaroslava Szüdi – PAC´s Support Team, EUSDR Priority Area 7, odbor európskej a medzinárodnej vednej politiky, sekcia vedy a techniky, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR,

František Koločány – oddelenie riadenia programov nadnárodnej spolupráce, Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Diskusiu vysielame v stredu 1. decembra 2021 o 10. hodine na Facebooku.

Vydavateľstvo Petit Press - divízia týždenníkov MY - najčítanejšieho regionálneho spravodajského titulu na Slovensku, má vlastnú eventovú platformu.

Vznikla s cieľom využiť potenciál najčítanejšieho regionálneho printového a webového titulu v krajine.

V mestách po celom Slovensku bude aktivity zastrešovať pod spoločným sloganom MY s VAMI vydavateľstvo Petit Press.

ORGANIZUJEME

Odborné spoločenské stretnutie na aktuálne a zaujímavé témy. Diskusné debaty a uzavreté VIP stretnutia. Odborné konferencie.

ZAISŤUJEME

Produkciu a organizáciu stretnutí najrôznejšieho charakteru a rozsahu na mieru. Kompletné projektové riadenie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu